Miejsce Konferencji

Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego,
adres: ul. Krupnicz 33, Kraków

Obiekt został otwarty w 2005 roku. Budynek ze względu na swój charakter jest miejscem organizacji kongresów, wykładów oraz innych wydarzeń kulturalnych. Położony jest w pobliżu starego miasta w niewielkiej odległości do Rynku Głównego. Monumentalny budynek, który odnosi się do starożytnej formy amfiteatru został zaprojektowany przez architektów krakowskich Stanisław Denko i Robert Kuzianik.

W 2007 Auditorium Maximum otrzymał dwie nagrody: pierwszą nagrodę przyznaną przez Ministerstwo Infrastruktury w ogólnopolskim konkursie dla wybitnych osiągnięć polskiego budownictwa inżynieryjnego oraz pierwszą nagrodę w konkursie na budynek publiczny w Krakowie najlepiej dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budowa Auditorium Maximum została współfinansowana z funduszy unijnych. Wśród sponsorów, którzy przekazali swoje dzieła na aukcję byli znani polscy artyści, jak Magdalena Abakanowicz, Jerzy Duda-Gracz, Jerzey Nowosielski, Stanisław Rodzińsk i Jan Tarasin. 

W gmachu przy ul. Krupniczej 33 znajdą się nowoczesne duże sale wykładowe: sala amfiteatralna na 1200 osób (dzielona modularnie na dwie części), sala na 250 miejsc, dwie po 150 miejsc i jedna na 100 miejsc.